دوشنبه۲۶ مهر ۱۴۰۰

جزییات خبر

روابط عمومی منطقه ساری گزارش می دهد :

ناحیه بابل یکی از پر مشغله ترین نواحی منطقه ساری

(چهارشنبه ۳ اَمرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۱۵

شهرستان بابل از شهرستانهای بزرگ استان مازندران است که بالغ بر نیم میلیون نفر جمعیت دارد و بیشتر این جمعیت در روستاهها و ییلاقات مستقر هستند و در سرشماری معاونت آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بوجه از نظر جمعیت خانوار، بابل بیشترین جمعیت استان را به خود اختصاص داده است .

با توجه به جمعیت بالای این شهرستان وظیفه سوخت رسانی از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری پر مشغله تر می باشد که این وظیفه مهم بر عهده رئیس و کارکنان ناحیه بابل این شرکت است ، در این گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری به سراغ خیر الله وحدانی رئیس ناحیه بابل رفته و از رنج سوخت رسانی و نحوه عملکرد آن شرکت ، گزارشی تهیه کرده است .

97797

آقای خیر الله وحدانی گستره حوزه عملیاتی شما در شهرستان بابل تا کجاست ؟ حوزه عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه بابل از شمال به شهر امیر کلا و از جنوب به شهرستانهای سوادکوه و آمل و از شرق به قائمشهر و از طرف غرب هم به شهرستانهای آمل و بابلسر منتهی می شود .

توزیع سوخت از طریق سامانه های الکترونیکی

شما از چه روشی برای سهل وصول شدن دریافت سوخت استفاده می کنید؟ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری با بهره گیری از سامانه های الکترونیکی (پنجره واحد ) و (اگری ) سازمان جهاد کشاورزی و سامانه الکترونیک ( سامآب ) وابسته به سازمان آب و سامانه الکترونیکی ( بهین یاب ) سازمان صنعت و معدن که پیش نیاز درخواست مشتریان برای ثبت نام در سامانه الکترونیکی ( تجارت آسان ) هستند برای ارائه بهتر خدمات بهره گیری می کنیم .

افتتاح سه جایگاه سی ان جی در سال 97

برنامه های شما برای کاهش مصرف سوخت چیست ؟ یکی از وظایف این شرکت تنوع بخشی در سبد انرژی در بخش حمل و نقل است و در این راستا بخش خصوصی با سرمایه گذاری اقدام به احداث جایگاه سی ان جی نمودند . درحال حاضر در ناحیه بابل 8 جایگاه تک منظوره ودو منظوره سی ان جی در حال فعالیت هستند و امسال با پیگیری های زیاد در راستای سیاستهای کلان شرکت و با استفاده ازبسته های تشویقی برای جذب سرمایه گذاران توانستیم سرمایه گذارانی را برای ایجاد سه جایگاه سی ان جی جذب کرده که امیدواریم با راه اندازی آنها در راستای اقتصاد مقاومتی قدم برداریم تا در مصرف سوخت بنزین کاهش بیشتری مشاهده شود.

همه زمین های زراعی نیاز به استفاده از موتور پمپ های آب کشاورزی ندارند

با توجه به اینکه در فصل کشاورزی هستیم آیا در روند سوخت رسانی به کشاورزان موضوعی هست که بخواهید راجع به آن صحبت کنید؟ زمینهای کشاورزی به چهار روش آبیاری می شود ، آن زمینهایی که مستقیما از رودخانه آبیاری می شوند ، دوم تعداد چاههایی که برقی اند وسوم زمینهایی که در پایین دست آب بندانها هستند ، این سه گرو نیازی به دریافت سوخت ندارند و تنها گروهی که باید سوخت مایع دریافت کنند دسته چهارم هستند که توسط موتور پمپ ها آبیاری می شوند . در حال حاضر مشکل اینجا است که متولیان سازمان آب و کشاورزی زمین های کشاورزی را مورد بازدید قرار نمی دهند تا برای ما مشخص شود که کشاورزان زمینهای کشاورزی را با کدام یک از این چهار روش آبیاری می کنند و نمی توان تشخیص داد که زمین متقاضی نیاز به دریافت سوخت دارد یا خیر. مشکل زمانی دوتا می شود که شورای محل روستاهها از طرف کشاورزان در سامانه تجارت آسان ثبت نام می کنند و تشخیص اینکه کشاورز متقاضی آیا در زمین مورد نظر از موتور پمپ استفاده می کند یا نه مشکل است و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری توسط بازرسان نواحی تابعه یا خود باید اقدام به بازدید های میدانی کند یا به سازمانهای متولی اعتماد کند . این مورد یکی از بزرگترین مشکلات نواحی در امر سوخت رسانی به کشاورزان است.

27727

ما به آبگیری سد هراز خوش بین هستیم

آیا با اتمام سد هراز می توانیم امید به کاهش مصرف سوخت کشاورزی و مشکلی که طرح کردید داشته باشیم ؟ بله ، با توجه به اینکه عمده مشکلات سوختی و هدر رفت آن و قاچاق و توزیع خارج از شبکه در بخش کشاورزی است ، در صورتی که سد هراز آبگیری شود تا حدود 50 درصد مصرف سوخت بخش کشاورزی کاهش پیدا می شود .

در حال حاضر از آغاز فصل کشاورزی 97 تا کنون مقدارحدود سه میلیون لیتر نفتگاز وبیش از یک میلیون لیتر نفت سفید برای مصرف موتور پمپ های شهرستان بابل توزیع شد .

 حدود 11 میلیون لیتر سوخت در بخش کشاورزی مصرف شد

در سال 96 برای شخم و شیار حدود چهارمیلیون لیتر ، موتور پمپ ها بیش ازچهارمیلیون لیتر ، کمباین بیش از یک میلیون لیتر، سمپاش حدود یک میلیون لیتر و ماشین آلات بیش از یک میلیون لیتر سوخت مصرف شد که که در مجموع حدود 11 میلیون لیتر سوخت در بخش کشاورزی توزیع شد .

1797

روزانه حدود 1/3 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی درسطح ناحیه بابل توزیع می شود

به طور تقریبی روزانه چه مقدار بنزین در سطح ناحیه بابل مصرف می شود ؟ ناحیه بابل 29 جایگاه سوخت دارد که 8 جایگاه آن دو منظوره و 8 جایگاه دیگر تک منظوره سی ان جی بوده و 13 جایگاه باقی مانده سوخت مایع توزیع می کنند ، همچنین این ناحیه دارای 25 فروشندگی ، 11 پیمانکاری و 8 تاسیسات گاز مایع می باشد که  روزانه به طور تقریبی بیش از 600 هزار لیتر بنزین ، 240 هزار لیترنفتگاز، 30 هزار لیترنفت سفید ، یک هزار لیتر نفتکوره ، 115 هزارکیلو گرم سی ان جی و 35 تن گاز مایع بین مصرف کنندگان توزیع می کند .

متولی برای تشخیص میزان سوخت خانوارها در مناطق خوش نشین وجود ندارد

حرف آخر ؟ با توجه به اطلاعات نا کافی از سیستم گرمایشی خانوارها و اینکه آیا درمناطق ییلاقی و خوش نشین به طور دائم ساکن هستند یا نه ، باعث شده است تا نتوان آمارواقعی سوخت مصرفی را تهیه کرد . اکثرا کالابرگهای توزیع شده توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نزد فروشندگی ها می ماند و از آنجایی که در ییلاقات اکثر خانوارها خوش نشین و فقط در تابستان در آنجا ساکن هستند به اندازه مصرف چند روزه یا چند ماهه خود از فروشندگی درخواست سوخت می کنند و بقیه سهمیه سوخت آنها نزد فروشندگی می ماند و این می تواند محل سوء استفاده احتمالی باشد . با توجه به اینکه متولی ای در این بخش وجود ندارد که آمار درستی از تعداد خانوارهای دائم ساکن و نوع سیستم گرمایش آنها تهیه و به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری اعلام کند مشکلاتی از این دست وجود دارد .

97164

خیرالله وحدانی در پایان گفت : برای ملاقات با مردم و رفع مشکلات و شنیدن درخواستهای آنها زمان خاصی قائل نیستیم و در ناحیه بابل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری درب دفتر کار همه پرسنل به روی مردم باز است و آماده شنیدن درخواستهای آنها هستیم .

13434

عکاس و خبرنگار : سید مجید جعفرزادگان


   

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید