دوشنبه۲۶ مهر ۱۴۰۰

جزییات خبر

روابط عمومی منطقه ساری گزارش می دهد :

گزارشی از تلاش ناحیه آمل در امر سوخت رسانی

(دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷) ۰۷:۲۷

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری به غیر از تاسیسات نفتی که وظیفه تامین ، ذخیره سازی و توزیع انواع فرآورده های نفتی را به عهده دارد ، دارای هشت ناحیه در شهرستانهای آمل ، بابل ، بابلسر ، سوادکوه ، قائمشهر ، ساری ، نکا و بهشهر است ، این نواحی با هدف سوخت رسانی به مجاری عرضه سوخت ، مصرف کنندگان عمده و جز در حال فعالیت هستند و درخط مقدم سوخت رسانی به شهروندان مازندرانی در حوزه عملیاتی منطقه ساری فعالیت می کنند .

در این گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری به سراغ ذکریا بهمنی رئیس ناحیه آمل رفته و از نحوه عملکرد نواحی تابعه شرکت ، گزارشی تهیه کرده است .

آقای بهمنی اصلی ترین وظیفه شما چیست ؟ توزیع ونظارت بر نحوه توزیع فرآورده هی نفتی بین مجاری عرضه اعم از جایگاهها ، فروشندگی ها و تاسیسات گاز مایع ، همچنین توزیع فرآورده بین مصرف کننده ها ی عمده و جزء ،  بخش اعظم فعالیتهای نواحی تابعه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری می باشد .

154854

30 جایگاه عرضه سوخت مایع در آمل در حال فعالیت هستند

در سال 97 جایگاه عرضه سوخت جدیدی در شهرستان آمل افتتاح خواهد شد ؟ سال 96 با افتتاح یک جایگاه تعداد جایگاههای عرضه فرآورده های مایع به 19 باب رسید و 11 جایگاه سی ان جی نیز در این شهر در حال خدمات رسانی هستند . تعداد 6 تاسیسات گاز مایع نیز در حوزه عملیاتی ناحیه آمل فعالیت می کنند. با توجه به وسعت منطقه ای شهرستان آمل تعداد 19 فروشندگی نفت سفید و 18 فروشندگی نفت گازدرشهر ، روستاهها و ییلاقات سوخت رسان خانه های مردم هستند .

در سال 96 حدود 14 میلیون لیتر نفت سفید در آمل توزیع شد

هنوز در مناطق ییلاقی و خوش نشین از نفت سفید استفاده می شود ؟ بله ، با توجه به اینکه هنوز در مناطقی از روستاهای ییلاقی که در نقاط دور دست و صعب العبور واقع شده اند گاز رسانی صورت نگرفته است این ناحیه به کمک فروشندگی ها و پیمانکاران خود در شرایط سخت آب و هوایی با توزیع نفت سفید گرما بخش خانه های مردم هستند . در سال 96 بالغ بر 14 میلیون لیتر نفت سفید توزیع شد که پیش بینی می شود با گاز رسانی بیشتر به  نقاط در سال 97 این مقدار مصرف در ناحیه آمل کاهش پیدا کند . از ساکنین مناطق ییلاقی و صعب العبور تقاضا داریم نسبت به دریافت سهمیه سوخت زمستانی خود در فصول گرم سال اقدام کنند تا در شرایط اضطراری و بسته شدن جاده ها به واسطه بوران و برف دچار مشکل نشوند .

79764616    

چاههای کشاورزی غیر مجاز می باید هرچه زودتر ساماندهی شود

تدابیر شما برای حل مشکلات سوختی کشاورزان چیست ؟ یکی از دغدغه های ناحیه آمل ساماندهی چاههای غیر مجاز کشاورزی است که این موضوع چندین سال است مطرح و در جلسات مختلف مورد برسی قرار می گیرد ولی هنوز نتیجه ای که ما را در امر تشخیص مقداردبی چاهها و تعیین مقدارسوخت آنها یاری  کند به سرانجام نرسیده است این در حالی است که حدود 90 درصد چاهها ی شهرستان آمل فاقد پروانه هستند . در آخرین مصوبه مقرر شد تا پایان آذر 97 کلیه چاههای کشاورزی بدون پروانه توسط جهاد کشاورزی و آب منطقه ای مازندران ساماندهی شود و ما امیدواریم با ساماندهی این چاهها و تعیین مقدار دبی و زمینهای زیر کشت آنان ، بتوانیم در تعیین سهمیه سوخت آنها بر آورد دقیقی داشته باشیم تا به طور چشمگیری میزان مصرف در این بخش را کاهش دهیم . در شرایط فعلی کارشناسان ناحیه با بازدید از چاهها و مقدار زمینهای زیر کشت آنها بر اساس مشاهدات میدانی مقدار سهمیه مصرفی سوخت آنها را تایید کرده که این کار به صرفه نمی باشد .

در سال زراعی  97 برای شخم و شیار مقدار حدود 900 هزار لیترسوخت به کشاورزان تحویل شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 38 درصد کاهش مصرف مشاهده می شود  این در حالی است که سوخت تحویلی به پمپ های آب نفتگاز و نفت سفید سوز بیش از 3 میلیون لیتر بوده  که نسبت به مدت مشابه سال 96  حدود 46 درصد افزایش مصرف داشته است که این افزایش مصرف به دلیل شرایط خشکی آب و هوا و پایین رفتن سطح آب بود .

212457

به منظورمصرف بهینه سوخت ، می باید ساختمانها با الگوی استاندارد بهینه مصرف تجهیز شود

در حال حاضر ساختمان تعداد زیادی از مرغداری ها که از سوخت مایع استفاده می کنند قدیمی و پنجره های دوجداره ندارند و از سیستم گرمایشی مدار بسته استفاده می کنند که نتیجه آن مصرف بیشتر سوخت می باشد . پیشنهاد ما برای بهبود وضعیت موجود نظارت دقیق مراجع ذی صلاح در مراحل اجرای پروژه های ساختمانی و تاسیساتی مرغداریهای در حال احداث است تا از نظر الگوی استاندارد بهینه سازی مصرف سوخت ساخته و تجهیز شوند . در حال حاضر در سه ماهه اول سال 97 مقدار 61 هزار لیتر سوخت در بین دامداران شهرستان آمل توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش مصرف مشاهده می شود . در بخش گل خانه ها نیز میزان  مصرف در سال 96 حدود 76 هزار لیتر بوده و با توجه به مصرف 60 هزارلیتری در سه ماهه اول 97 حدود 27 درصد کاهش مصرف داشته است .

در خرداد ماه ، روزانه به طور میانگین حدود 590 هزار لیتر بنزین در جایگاههای آمل توزیع شد

آیا مصرف بنزین نسبت به سالهای گذشته در ناحیه آمل تغییراتی داشته است ؟ با توجه به سیاست گذاری های دولت و وزارت نفت در سالهای اخیر، افتتاح بیشتر جایگاههای سی ان جی  در دستور کار مناطق این شرکت قرار گرفته است و در حال حاضر در کنار جایگاههای سوخت مایع تعداد 11 جایگاه سی ان جی در آمل در حال خدمت رسانی هستند . میانگین فروش یک روزه بنزین و بنزین سوپر در این شهر حدود 590 هزار لیتر ، نفتگاز حدود 300 هزار لیتر و حدود 30 هزار لیتر نفت سفید بوده که در بخشهایی نسبت به پارسال کاهش داشته است .

ما حامی حقوق مصرف کننده در ناحیه آمل هستیم

بازدیدهای بازرسان و کارشناسان ما از مجاری عرضه سوخت در ساعات اداری خلاصه نمی شود و 24 ساعته به صورت محسوس و نامحسوس برای رفع عیوب و جلوگیری از تخلفات احتمالی بازدید انجام می شود تا مشکلی در چرخه سوخت رسانی به مردم شریف آمل پیش نیاید و جا دارد از تلاش این همکاران تقدیر شود .

8976461

رضایت مردم الویت اول ما

در ناحیه آمل بنده و همکارانم تمامی تلاش خود را در برآوردن خواسته های مردم به کار می گیریم و با رعایت حقوق شهروندان و رعایت اخلاق اسلامی در برخورد با آنها با استفاده از حداکثر ظرفیت کارکنان سعی در جلب رضایت مردم در امر سوخت رسانی داریم و امیدواریم مورد رضایت آنها قرار گرفته باشد .

گزارش و عکس : سید مجید جعفرزادگان

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید