شهید حاج سید ابراهیم لطیفی ( پدر همکار ، خانم لطیفی )

 

 

6464  

خدایا ، از تو می خواهم که مرا از منت ها و خودخواهی ها بدور داری و تمام فعالیت هایم را در کانال خود قرار دهی ، روا مدار از من عملی صادر شود که مورد رضای تو نباشد.

 

قسمتی از زندگی نامه شهید

در سال 1330 هجری شمسی در خانواده ای مذهبی پسری بدنیا آمد . نام او را بخاطر اینکه عموی مادرش به نام ابراهیم در زمان در ارباب رعیتی مظلومانه در جوانی کشته شده بود سید ابراهیم نهاده اند .

سید ابراهیم از کودکی علاقه وافری به دین داشت و در کودکی نماز را با قرائت آن فرا گرفته بود و همکلاسی هایش را ترغیب به خواندن نماز و دینداری می کرد .در جلسات مذهبی بویژه هیات جوانان که توسط حاج آقا عبداللهی تشکیل شده بود و در مسجد رضوان رستمکلا دائر بود شرکت داشت . با راهنمایی برادر روحانی اش از ابتدا تکلیف با امام و رساله توضیح المسائل آشنا شد و تقلید را از امام شروع کرد و عشق وافر به آن حضرت داشت .

در سال 1354 در اوج اختناق ستم شاهی توسط عوامل ساواک به خاطر فعالیت های انقلابی اش شناسایی و دستگیر شد .

شهید در طول 8 سال جنگ بیشتر عمرش را در جبهه گذراند.

در عملیات های رمضان ، کربلای یک ، کربلای ده ، والفجر هشت و ... شرکت داشت و برای شرکت در عملیات آزاد سازی فاو حدود شش ماه در هوای سرد زمستان آموزش غواصی دید پس از سقوط فاو مثل مادر فرزند مرده ناراحت بود و طاقت نیاورد ، برای آخرین بار به جبهه رفت و در حمله دشمن به شلمچه برای دفاع از آن منطقه اعزام شد که بهمراه خواهر زاده اش شهید محمد جواد اصغری و باجناقش تبارک الله برهانی مزد جهاد خویش را گرفت و در سن 37 سالگی به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت نائل آمد.

جسد شهید از تاریخ 4/3/1367 تا 4/7/1367 بمدت چهار ماه در هوای گرم شلمچه روی خاکهای گرم کربلای ایران قرار داشت و عجیب اینکه با اینکه دستش قطع شده بود و دشمن با تانک یک پایش را له کرده و سرش را در کلاه آهنی پرس کرده بود اما باقیمانده جسد او سالم بود .

قسمتی از وصیت نامه شهید

و پس از سالها تلاش و مبارزه مزد را شهادتم قرار دهی ، این راه راهی است که از کودکی به من آموختند و ما بر سر سفره امام حسین ( ع ) با اشک چشمان مادران شهید پرورمان نمک گیر شده ایم آنگاه که در عزایش می گریستند و ما را آغوش داشتند درس شهادت الهام گرفته از مکتب حسین که با اشک چشمانشان عجین شده بود را به کام ما ریختند و این درس سراسر وجودمان را فرا گرفت اگر امروز ما مردانه به دشمن یورش می بریم و از سلاح های مرگبار دشمن هراسی نداریم این طبیعت و سرشت ماست که از آباء واجداد طاهرینمان به ارث برده ایم .

و اما چند نکته وصیت به برادران و خواهران :

عزیزان من ، ای لشکریان پرتوان الهی و ای قشون فنا ناپذیر الهی ، ای دژهای پولادین اسلام ، ای عاشقان لقاء الله ، ای تشنگان شربت شهادت ای دلباختگان ابا عبدالله الحسین ( ع ) ، ای جوانان سراپا نوری که برای زنده کردن اهداف مقدسه انبیا ، الهی بسیج شده اید رزمتان پیروز و گامهای پرتوانتان استوار و قلبهای مالامال از عشق به الله تان ثابت و پایدارباد .

از سختی ها و مشکلات و حوادث تلخ نهراسید شما پیرو پیامبری هستید که از همه انبیاء الهی در راه انجام وظیفه بیشتر متحمل سختی ها و گرفتاری ها شد .

سر سختی در مبارزه با شیطان و ازنابش تحمل آهن می خواهد تا از کوره در نرود و امام صادق ( ع ) مومن را از پاره های آهن هم سخت تر معرفی می کند ممکن است آهن در اثر حرارت ذوب شود ولی مومن نه تنها در مشکلات و سختی ها ذوب نخواهد شد که سخت تر نیز خواهد شد . هر وقت سیل حوادث و توطئه ها و کارشکنی و تهمت ها و افترا ء ها  و ... به سوی شما روی آورد در مقابلش چون کوه بایستد که سیل را قدرت کندن کوه از جای نیست .

و در مواقع بلا و فتنه به قرآن روی آورید و زیاد دعا بخوانید که الا بذکرالله تطمئین القلوب سیره ائمه طاهرین را پیشه کنید و در تاریخ سیر نمائید و از بلاها و مصائبی که بر ائمه نازل شده اند آگاه شوید.

به پسرانم :

به صاحب نامتان اقتدا کنید و سلاح بر زمین افتاده ام را بر گیرید و بدانید که شهادت در خانواده ما فرزندان فاطمه ( س ) موروثی است در همه حال خدا را در نظر بگیرید و خود را آنچنان بسازید که اسلام بدان نیازمند است قرآن و دعا را از یاد نبرید که نجات ما و شما در همین است مادرتان را یار و یاور باشید و از اذیت و آزار او بپرهیزید که ناراحتی او ناراحتی من است .

به دخترانم :

ای میوه های دلم و ای نوردیدگانم شما چون اطفال خرد سال شهدای کربلا رسالت خون و ابلاغ پیامم را بعهده بگیرید و با حجاب و تقوایتان به همه جهانیان بگوئید ما چون درخت تنومندی هستیم که اگر ساقه آنرا قطع کنید هزاران شاخه عاشق شهادت  و گذشت و ایثار از آن جوانه خواهد زد .

 سنگر عفت و پاکدامنی و علم و ایمان ، زینب وار برزمید و بموقع بخروشید و خود را مسلح به عفت و سداد نمائید که اگر زن  اصلاح شود جامعه اصلاح خواهد شد .

والسلام علیکم و علی عبادالله الصالحین و رحمه الله و برکاته

سید ابراهیم لطیفی

آلبوم عکس شهید

 

1894949

  

316496

964641