شهید محمود اسماعیلی ( پرسنل حراست منطقه ساری )

 

شهید اسماعیلی 95

وصیت نامه شهید

« جل جلاله »

ای رسول الله رجلاً یدعو و یقول اللهم انی اسالک خیرما تسال فاعطینی افضل ماتعطی قال ان استیجیب لک فقد اهریق دمک فی سبیل الله

پیامبراکرم (ص) مردی را دید دعا می کند و می گوید: خداوندا ازتو سوال میکنم و میخواهم بهترین چیزی را که به بندگان شایسته ات مرحمت می کنی بر من مرحمت فرمایی ، پیامبر اکرم (ص) به آن مرد فرمود اگر دعای تو استجابت شود خونت در راه خدا ریخته می شود و به فیض شهادت می رسی .

خدایا تو شاهد باش که من هدفی جزء تو مقصودی جز راهی که خودت توسط پیامبراکرم(ص) و امامان معصومت به من نشان داده ای ندارم و عشقی جز شهادت در راه تو را ندارم و امیدم به توست و غیر تو پناهگاهی ندارم هر چند بنده ای معصیت کارم و بارگناهانم بر دوشم سنگینی می کند منتها از درگاه لطف و کرمت نا امید هم نیستم و به فضل و کرمت چشم دوخته ام و امیدوارم که این بار هدیه ای را که خودت به من ارزانی داشته ای تقدیمت کنم و جوانان ما باید قدراین نعمت بزرگ را بدانند و پیش از آنکه مرگ سیاه دامنگیرشان شود از مرگ سرخ شهادت استقبال نمایند و هرکس در این معامله نافع پیمان گردید بداند که بطور حتم ضرر کرده است ،  که هنگام فراغت از این دنیای فانی وصیتی نماید به چند توصیه از برادرتان که هم اکنون در میان شما نیست و آگاه از نامه اعمال و کردار شما نیست توجه فرمائید و عمل نمائید :

1-  تقوای خدا راپیشه کنید، ازحرام خداوند دوری نمائید و حلال او را شکرگذار باشید خداوند را درهمه حال ناظراعمال خود بدانید ودرپیشگاه او معصیت او را نکنید و بدانیدکه مسافرید و همیشه در حال حرکت و روانه به سوی او هستید. ( انالله و انا الیه راجعون )  

2-  فکر دنیا و ظواهرش را تا می توانید از سر خود بیرون کنید و دنیا را فقط پلی برای رسیدن به ساحل قرار دهید ، خوب به آخرت خود بیندیشید چه کوله باری برای خیر و قیامت خود برداشتید .

3-  به پرورش روح بیشتر از جسم خاکی بی ارزش توجه نمائید، قرآن را با تعمق بخوانید زیرا این قرآن است که روح خسته ما را آرامش می دهد .

4-   دعا و راز و نیاز با خالق و معبود خود را فراموش نفرمائید زیرا رابط بین نیازمند و بی نیاز ذکر خدا است .

5-  دست از یاری ابراهیم زمان این بت شکن تاریخ ، امید مستضعفان در بند جهان حضرت آیت ا... العظمی امام خمینی مد ضله العالی و روحانیت آگاه و هوشیار به رهبریت آن امام بزرگوار بر ندارید .

6-  یارو یاور انقلاب باشید ، از دستاوردهای آن تا سرحد جانبازی دفاع نمائید زیرا این انقلاب به بهای ارزانی بدست ما نرسیده ، تا بحال خون دهها هزار زن و مرد و کودک در پای آن ریخته شده ، روح همه شان شاد .

7-  به کلیه برادران و عزیزان عرض می کنم همیشه خدا را ناظر اعمال و رفتار خودشان قرار بدهند به برادران دیگر تهمت ناروا نزنند ، کاری نکنند کسی که می خواهد کاری را برای رضای خدا انجام دهد آنرا ناراحت و یا دلسرد کنند باید هم با صد الله اکبر کارها را به نحو احسن انجام دهیم تا بتوانم مملکت خود را اصلاح کنیم .

خدمت پدر و مادر بزرگوارم سلام عرض می کنم امید است مرا مورد عفو و بخشش خود قرار دهید ، پدر جان ، ماها امانتی هستیم در خدمت شما ها باید هر طوری می شود این امانت را بدست صاحبش برسانید باید خدا را هزار بار شکر کنید که توانستید این امانت را سالم بدست صاحبش بدهید مثل این است کسی به شما یک وسیله بدهد بصورت امانت ، همان طوری که اول به شما می دهد خوشحال هستید باید در وقت پس دادن همانطور خوشحال باشید .  خدمت همسر عزیزم سلام عرض می کنم از شما خیلی پوزش می طلبم از شما می خواهم مرا ببخشید دیگر اختیار دست من نبود هرکاری می کردم خودم را قانع کنم نمی توانستم ، خدا خودش بهتر می داند من به خاطر مال یا به خاطر پست و مقام دنیا یا تبریک دیگران یا ناراحتی به جبهه نرفتم ، اصلاً این فکر را نکنید خودم با رضای خدا و اسلام رفتم ، اگر من لیاقت شهادت را داشتم به آرزوی دیرینه خودم میرسم اگر لیاقت نداشتم به خدمت شما برمی گردم ، همسرم شما را به دست خدا و بچه ها را به دست شما می سپارم ، خودت می دانی رفتار من با انقلاب و اسلام چه طور بود باید بچه ها را الگو انجام دهی برای خدا ، انقلاب و اسلام بشوند .

تنها خواهش من از شما بعد از شهادت من گریه نکنید همچون شهید عزیزمان شهید شکرا... وصیت کرده صبرپیشه کنیدکه خدا صبرکنندگان را دوست دارد. خدمت خواهران سلام عرض می کنم امیداست مرا ببخشید در ضمن حجاب خودتان را حفظ کنید ، خدمت برادران عزیز ابراهیم و جواد سلام عرض می کنم امید است مرا ببخشید خدمت تمام دوستان و فامیلان می خواهم مرا به بزرگی خودشان ببخشند برای همگی دعا و سلام می رسانم .

 

     خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

      از عمر ما بکاها بر عمر رهبر افزا

  رزمندگان اسلام پیروزشان بگردان، زیارت کربلا نصیب ما بگردان

                مرا در آقمشهد پهلوی شهید عزیزم به خاک بسپارید              

     والسلام

      محمود اسماعیلی

آلبوم عکس شهید

شهید اسماعیلی 95-1

شهید اسماعیلی 95-2

تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری
استان مازندران - ساری - کیلومتر یک جاده ساری به نکا

روابط عمومی : 01133277086
مرکز پاسخگویی : ۰۱۱۳۳۲۷۰۱۴۰
شماره نمابر : ۰۱۱۳۳۲۸۸۸۱۶
شماره تلفن ستاد منطقه : ۵ الی33280030
واحد ارتباط مردمی :۰۹۶۲۷